Friday, September 01, 2006

Kişilik testi yapalım, durumumuzu değerlendirelim... ;)

Merhaba Dostlar, Bu mail bugün geldi bana. Bende sıkıldım hep biraz biliyormusunuz, çeşit olsun istedim. Sizleri teste tabi tutayım dedim. Bakayım nasıl bir kişiliğiniz var ;) Gerçi kişiliğimi bu test ele verdiyse yandım ki ne yandım ;) Benden balta sapı olmaz... Neyse ya azıcık eğlenelim. Testin cevaplarını nulurrrr yazın çünkü hangi kişilikler merak ediyor yazdıklarımı bende bunu merak ediyorum ;)

Başlıyoruz....

Size uygun olan resmi seçin sonra aşağıdaki açıklamasını okuyun, Yukarıdaki resimler psikologlar tarafından ortaya çıkarılmış. [Ebda anlatıyor; psikolog dedide aklıma komik bir şey geldi. Yani ben çok gülmüştüm. Benim bebelik bir kardeşim var, yani beraber büyüdüğüm bir arkadaşım. Adı rafet, komşu oğlu Rafet. O naptıysa bende ona uydum, beraber karınca da yedik, kumda taşda. Dedimya erkek fatma bendim ;Pp Mor kurdale çetesinin kurucusuda bendim. eha hahehahe, Ahh Deli Ayten nabıyordur simdi trabzonlarda. Neyse konu dagılacak. işte bu Rafetin annesi var Fatma Teyzem. Çok sever beni bende onu. Sen beni iyileştiriyorsun der yanına her gittiğimde. Kolaymı benı sırtında hastanelere taşımış kadındır Fatma teyzem. Fatma teyzem bir gün cama vuruyor Ayşeee (Anneme sesleniyor) aç kapıyı. Annem de içerden sesleniyor, ne oldu Fatma. Fatma teyzem bagırıyor. Ayşe psikiyatrim bozuldu. Ben iptal oluyorum elimde kumanda, cips tabağı yerde. Annem cevap veriyor dur Fatmam dur açtım kapıyı. Annem bana sesleniyor cabuk bize iki kahve yap konuscaz Fatma teyzenle. Demekki Fatma teyzemle Annemin sürekli psikiyatrileri bozuluyor ve onlar bu şekilde anlaşıyor. eha eha ehahehaheha ;))))] Defalarca test edilmiş, şekiller ve renkler değişerek bugünkü halini almış. Hangi resim size yakın geliyorsa seçin, 9 ana karakterden hangisi size uyuyor bulun.


Evet seçiminizi yaptınız. Şimdi sıra cevaplarda...

1 . İçedönük - Hassas - Kolay etkilenen Kendinizle ve çevrenizle ilgili düşüncelere etrafınızdaki çoğu kişiden daha sık ve daha derin bir şekilde dalıyorsunuz. Üstünkörü hareketler ve konuşmalardan nefret ediyorunuz. Geyik muhabbeti yapmaktansa yalnız kalmayı tercih edebiliyorsunuz. Ama yakın arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz o kadar kuvvetli ki bu da size ihtiyacınız olan uyumu ve gücü getiriyor. Yine de yalnız başına kalmaktan hiç sıkılmıyorsunuz.

2. Özgür - Geleneklere karşı - Tutulamayan Kendinizi geliştirmenizi sağlayacak özgür ve kimseye bağlı olmayan bir hayat peşindesiniz. Hobilerinizde ya da işinizde sizi başarıya ulaştıracak yeteneklere sahipsiniz. Bağımsızlığa olan düşkünlüğünüz bazen sizden beklenilenin tam tersini yapmanıza neden olabiliyor. Öyle her gördüğünüz şeye üzerinde düşünmeden uyacak tiplerden değilsiniz. Aksine kendi fikirleriniz doğrultusunda gitmeyi yani akıntıya karşı kürek çekmeyi seviyorsunuz.

3. Dinamik - Aktif - Dışa dönük İlginç ve çeşitli işlere girebilmek için risk almaktan kaçınmıyorsunuz. Rutin bir hayat sizi etkisiz hale getirebiliyor. En çok sevdiğiniz şey tüm olaylarda başrol oynamak. Aslında olayları başlatan kişi de siz oluyorsunuz.

4. Ayakları yere basan - Dengeli - Uyumlu Komplike olmayan ve doğal bir yaşamı, bir aşkı ve işi amaç edinmişsiniz. İnsanlar size saygı duyuyor çünkü sizin ayaklarınız öyle bir yere basıyor ki herkes sizden destek alıyor. Siz de bu insanlara güven sağlamayı biliyorsunuz. Çok sıcak ve insancıl olarak tanınıyorsunuz. Basmakalıp ve çok abartılı olan herşeyi reddediyorsunuz. Modanın getirdiği yeniliklere de bağlı değilsiniz. Aksine, sizin için giyim pratik ve rahat olmalı.

5. Profesyonel - Pragmatik - Kendini tanıyan Hayatını eline alıp şansını kadere bırakmak yerine yaratmayı sevenlerdensiniz. Problemlerinizi pratik ve karışık olmayan yöntemlerle çözüyorsunuz. Günlük hayatınızda gerçekçi olmayı tercih ediyorsunuz. İşte ise herkes sizi sorumluluk sahibi olarak tanıyor. Sizin kendinize olan güveniniz sayesinde etrafınızdakiler de sizden güç alıyor. Fikirlerinizi uygulamaya koyana kadar rahat edemiyorsunuz.

6. Barışçıl - Tedbirli - Agresif olmayan Anlaşması kolay bir insansınız. Kendi özel hayatınıza ve özgürlüğünüze düşkün olduğunuz için de arkadaşlarınızı pek yormuyorsunuz. Bazen hayatın anlamını düşünmek ya da kendi kendinize eğlenmek için her şeyden uzaklaşıp yalnız kalmak istiyorsunuz. Bu yüzden de kaçabileceğiniz güzel mekanlar nerede biliyorsunuz ama siz yalnızlık düşkünü bir insan da değilsiniz. Sadece hayatın size vermiş olduklarını takdir eden,dünyayla barışık bir insansınız.

7. Dikkatsiz - Oyunsever - Neşeli Spontane ve özgür bir hayatı seviyorsunuz. Hayata bir kere gelinir ilkesinden yola çıkarak dolu dolu yaşamayı istiyorsunuz. Çok meraklı ve her yeni şeye açık bir insansınız. Tüm değişikliklerin sizi büyüttüğüne inanıyorsunuz. Bağlı kalmak kadar sizi sıkan bir şey yok. Sürpriz yapmaktan ve sürprizlerle karşılaşmaktan çok hoşlanıyorsunuz.

8. Romantik - Hayalci - Duygusal Çok duygusal bir insansınız. Olayları gerçekçi tarafından görmeyi reddediyorsunuz. Sizin için duygularınızın size söyledikleri önemli. Ayrıca yaşamda hayallere yer olması gerektiğini savunuyorsunuz. Romantizmi reddeden ve her şeyi akılcı bir yolla çözmeye çalışan insanlarla anlaşamıyorsunuz. Hayallerinizi, duygularınızı sınırlayacak her şeyi reddediyorsunuz.

9. Analitik - Güvenilir - Kendinden emin Hayatınızı insanların gözden kaçırdığı küçük değerli taşlarla doldurmayı seviyorsunuz. Bu nedenle kültür sizin hayatınızda önemli bir yer oynuyor. Yine de siz şık ve zarif duygularınızın çevreden etkilenmemesini sağlıyorsunuz. Sizin için zarif ve görgülü bir hayata sahip olmak çok önemli. Ve yine aynı tarzdaki insanlarla birlikte olmayı tercih ediyorsunuz.


Test Bitti....

Nasıl bir kişiliğinizi öğrenmede yardımcı oldumu test bilmem ama benim için üstüne bastın durumu oldu. Cevabımı soyleyeyım ben ikinci(2.) şekli begendim di ;)
Bugünlerde psikiyatrim bozuk affedin beni ;)

19 comments:

Omer said...

7 numero.

Anonymous said...

celal


1 . İçedönük - Hassas - Kolay etkilenen Kendinizle ve çevrenizle ilgili düşüncelere etrafınızdaki çoğu kişiden daha sık ve daha derin bir şekilde dalıyorsunuz. Üstünkörü hareketler ve konuşmalardan nefret ediyorunuz. Geyik muhabbeti yapmaktansa yalnız kalmayı tercih edebiliyorsunuz. Ama yakın arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz o kadar kuvvetli ki bu da size ihtiyacınız olan uyumu ve gücü getiriyor. Yine de yalnız başına kalmaktan hiç sıkılmıyorsunuz.

Anonymous said...

ealtinel

eheh 2 resimde benim hoşuma gitti nolcek şimdi :)))))
tercihlerim 1 ve 6 ....

Anonymous said...

Muti...
Canım ben 5. şekli seçtim ve accaip doru çıktı:)

Anonymous said...

ya ben 1 ve 8i seçtim. ama sanırım en çok mor rengi onlar barındırıyo diye :)

ecolopsis

turuncu said...

benimki 4 numero.

esin said...

1 i seçtim ama 2 de de aklım kaldı soora 3 neden olmasın dedim!! anlaşıldıı üzre benim kişilik belli oldu!! 'karman çorman bişi' :P

Anonymous said...

6 numero
Volki

Anonymous said...

1 3 ve 9 nolu resimler arasında karasız kaldım 3de karar kıldım :)
sectiğim 3 resimde gerçekten beni anlatıo açıklamalar birbirine tezat olsada ben yer yer bu kişiliklere bürünüyorum değilmi esen istersen seraba sor beni en ii o tanır:)

zu

Anonymous said...

Seni sevyorum esencim sen kaç dersen o olsun öptüm.Komacannnn.

Anonymous said...

Ben 2 seçmiştim.
Ne tesadüf :-)
Jaune&Rouge

Ebda said...

Kim olduğumuzu belirtelim yaaa ;)
Şimdi ben beni kim seviyor diye düşünmek zorunda kalacam ;Pp

OFG said...

ben 6 dedim,,, :)

Berk said...

Ben 1 le 9 arasinda kararsiz kaldim :) 1 i birinci 9 u ikinci tercihim olarak sectim :)

Ali KILIC said...

yaaa piss 2 yi ben önce seçecektim :) 1 daha sekilli moruda çok severim ama 2 de karar kıldım :) ba bu imkanın veren basta sevgili blog ailesi ve onun güzide başyazarlarından esene çok teşekkür ederim :) ne efendi karakterim ben yaaa :) olalalala

sait said...

Karakterlerden karakter beğen :)

Ben önce dokuzu beğendim ne hikmetse, sonradan da ikide karar kıldım. Karakterim 9 numara ama yükselenim de 2 olsun o zaman..

albatRoz

Anonymous said...

tam 4 le 8 arası sıkışmış bulunmaktayım,,,1 de sonradan çekici geldi,,yoksa benimde psikiyatrimmi bozuldu ESSSENN ( S ler peltek söyleniyo burda yalnı dikkatini dürtüklerim,, ok ,,
yorumla beni ;P

Benim kızz Gülçin ,,,
blog passwordümü hatırlayana kadar idare ediver :)

crato said...

1 ve 6

Ebda said...

Testin sonuçları;
1- Kendinden emin bir kişiliği olan 8 kişi var. Çünkü verdikleri kararlarda emin. Çelişmiyorlar. Bunlar kimler hemen belirtelim; Celal[1], Ben[2], Jaune&Rouge[2], turuncu[4], Muti[5], Volki[6], OFG[6], ömer[7]

2- Kendinden emin olmayanlar var birde. Bunlarda 9 kişi. Çünkü çelişmişler ikiden fazla karar vermişler.Bunlar da kimmiş belirtelim; Gülçin[1ve4ve8], crato[1ve6], ealtınel[1ve6], ecolopsis[1ve8], esin[1ve2ve3], berk[1ve9], zu[1ve3ve9], ali kilic[1ve2], sait[2ve9]

3- Birde apayrı bir kişilik var ne olduguma benım karar vermemı ısteyecek kadar benı sevıyor ;)

***Ankete katılan 18 kişi içinde en çok tercih edilen şık ve rastladığımız kişilik tipi 1 numaralı kişilik (İçedönük - Hassas) 10 kişi arafından seçilmiş.
***2(Özgür - Geleneklere karşı) ve 6(Barışçıl - Tedbirli) numaralı kişilikler de 4 er kişi tarafından seçilmiş.
***9(Analitik - Güvenilir) numaralı kişilik ise 3 kişi tarafından tercih edilmiş.
***3(Dinamik - Aktif), 4(Ayakları yere basan - Dengeli) ve 8(Romantik - Hayalci) numaralı kişilikler ise 2 şer kişi tarafından tercih edilmiş.
***5(Profesyonel - Pragmatik) ve 7(Dikkatsiz - Oyunsever) numaralı kişilikler ise 1 er kişi tarafından seçilmiş.

Bu durumda hepinizi ayrı ayrı seviyorum...
Teşekkür ederim.